Żyj Bezpiecznie

Porozmawiajmy o naszym życiu.  Kupujemy mieszkania, domy, samochody. Otaczamy się pięknymi drobiazgami, kupujemy rzeczy w których chcemy dobrze wyglądać. A co z naszym ciałem, zdrowiem?

Ilu z nas zabezpiecza swoje zdrowie? Ilu z nas myśli o tym , a co gdyby? Co jeśli zachorujemy, stracimy pracę, będziemy mieć wypadek? Co z naszym samochodem, domem jeśli nasze dobra materialne ulegną zniszczeniu.

Na zdjęciu jestem szczęśliwa. Szczęśliwa, że żyję i zrobiłam ze swoim życiem to co mogłam najlepszego. Cztery lata temu  spotkał mnie wypadek samochodowy. Skasowany nowy samochód z małym przebiegiem. Jednak nie straciłam, nóg, rąk. Mogę dalej funkcjonować. Kolejna szansa od życia.

Wielu osobom dopiero pomysł na dodatkowe ubezpieczenie na życie przychodzi niestety za późno.

Myślimy, że jesteśmy młodzi i niezniszczalni. Jednak prawda jest taka, że piękny czas kiedy jest się młodym i zdrowym mija szybko.

Dlatego podpowiem wam, co możemy zrobić jak się zabezpieczyć żeby móc się dalej uśmiechać w życiu i jak zmierzyć się z upływem czasu

Proponuję wam kilka produktów ubezpieczeniowych, które są bardzo pomocne w życiu:

  1.     Ubezpieczenie na życie – rozróżniamy kilka produktów:

grupowe, które możemy zawrzeć w zakładzie pracy oraz za pośrednictwem naszej firmy możemy przygotować takie oferty dla waszych zakładów pracy jeśli takiego ubezpieczenia nie ma firma, w której pracujecie

indywidulane , które możemy wam zaproponować bezpośrednio bez angażowania waszych zakładów pracy

Ubezpieczenie grupowe i indywidulane polega na ochronie waszego życia, wypłaty świadczeń za uszczerbek na zdrowiu, urodzenie dziecka, śmierci rodziców, teściów, pobyt w szpitalu, poważne zachorowanie, utratę życia, zachorowanie i śmierć partnera i wiele innych. To wszystko jest w pakiecie za który miesięcznie zapłacicie składkę od 35 zł wzwyż. Składkę może pokryć także wasz pracodawca. Sami wybieracie pakiet i wysokość składki miesięcznej.

Ubezpieczenia terminowe – polegają na ochronie tylko waszego życia na wypadek śmierci i całkowitego inwalidztwa. Jest to ubezpieczenie, w którym określacie sumę jaka zostanie wypłacona po waszej śmierci. Z tego ubezpieczania można skorzystać biorąc kredyt hipoteczny. Wtedy możemy wybrać ubezpieczenie u nas a nie w banku pod cesję.

Ubezpieczenie z możliwością oszczędzania – możemy wybrać także opcję oszczędzania połączonego     z kwotą ubezpieczenia na wypadek śmierci i niezdolności do pracy. Oszczędzać nie musicie przez całe życie bo nie na tym to polega żeby czekać do emerytury i cieszyć się, że mamy parę groszy więcej,  a sił już i zdrowia brak. Oszczędzać możemy zaledwie przez 7 – 10 lat po 200 zł miesięcznie. Nie napiszę, że stopa zwrotu w stosunku rocznym będzie na poziomie 16 % 😊 bo to też nie polega na tym. Chodzi o to, że 200 zł miesięcznie nawet nie zauważymy, a przyjdzie czas na zakup nowego samochodu, zakup mebli, zakup mieszkania. Wtedy przypominamy sobie o naszych oszczędnościach, o polisie, którą można zlikwidować i wypłacić pieniądze na realizację naszych bieżących potrzeb. Potem znów możemy otworzyć sobie nowy produkt i znów przeznaczać miesięcznie jakąś małą kwotę.

  1. Ubezpieczenia majątku – mamy możliwość ubezpieczenia naszego mieszkania, domu,

działki z rozpoczętą budową domu, fotowoltaikę, firmę, nasz majątek prywatny lub firmowy

Ubezpieczamy majątek od różnych zdarzeń losowych, a także na wypadek gdybyśmy to my wyrządzili szkodę sąsiadowi nieświadomie np. zalewając mu mieszkanie. Ubezpieczeniem objęte są także nasze sprzęty domowe oraz materiały na stałe związane z mieszkaniem jak i trwałe elementy np. ściany. Ubezpieczyć możemy nasz majątek od kradzieży, zniszczenia, zalania, spalenia.

Ubezpieczenie firmowe – każda firma może skorzystać z ubezpieczenia dla firm i ochronić w ten sposób siebie i swoich klientów. Ubezpieczeniem objęte są takie ryzyka jak: nienależyte wykonanie usługi, szkody, które powstały na skutek deszczu, wiatru lub innych zdarzeń losowych jeśli budynek np. przy elewacji nie został odpowiednio zabezpieczony i zalało mieszkania.

Pakiet All Risk – pakiet taki w ubezpieczeniu mieszkania lub domu oznacza ochronę przed szkodami nazwanymi i nienazwanymi. Firmy ubezpieczeniowe dla każdego ubezpieczania mają Ogólne Warunki Ubezpieczenia i to właśnie w tym dokumencie zawiera się cały regulamin ubezpieczenia i jego zakres. Często ma wiele stron i nie każdy poświęca czas aby przeczytać całe OWU. Tak więc jeśli chcemy aby nasz majątek był chroniony od wszelkich ryzyk to musimy wybrać Pakiet All Risk.

Assistance domowe – dzięki wyborze tego dodatku do ubezpieczeń domu możemy skorzystać z pomocy fachowców na wypadek awarii naszych sprzętów, wizyty lekarza oraz w przypadku zajścia zdarzenia objętego polisą można skorzystać z dozoru, przewozu lub przechowywaniu mienia.

Dodatkowo są świadczone różne usługi informacyjne np. informacje o wydarzeniach sportowych, sklepach budowlanych i innych, wydarzeniach rozrywkowych, serwisach specjalistów, informacje podróżne, drogowe.

Fotowoltaika – ostatnio coraz więcej klientów decyduje się na takie rozwiązanie budując dom. Fotowoltaikę można ubezpieczyć od ryzyk nazwanych oraz ALL RISK. W zakres ubezpieczenia wchodzi też wandalizm, można też dokupić ubezpieczenie od kradzieży.

  1. Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczyć samochód możemy na kilka sposobów. Oto najważniejsze z nich:

ubezpieczenie OC – każdy samochód zarejestrowany w Polsce musi posiadać aktywne ubezpieczenie OC od 1 dnia rejestracji. To ubezpieczenie chroni tak naprawdę osoby oraz inne samochody, którym my wyrządzimy szkodę. Dzięki temu nie musimy z własnej kieszeni pokrywać ogromnych kosztów jakie mogłyby powstać

ubezpieczenie AC – jest to dobrowolna forma ochrony naszego pojazdu na wypadek awarii, szkody, wypadku, kradzieży, zniszczenia. Mamy ogromny wybór ofert na rynku i możemy dopasować odpowiednie ubezpieczenie, które nam pomoże w razie szkody i pokryje za nas koszty naprawy.

Assistance – to ubezpieczenie lubię najbardziej, gdyż sama wiele razy korzystałam z tego produktu 😊 . Wyobraźcie sobie zepsuty samochód na wakacjach. Po 2 tygodniach urlopu pakujecie się i chcecie wrócić do domu a tu hmm… samochód nie rusza i co wtedy zrobić? Wtedy właśnie dzwonicie na infolinię Assistance i prosicie o przyjazd osoby, która albo ten samochód naprawi albo odholuje do domu. Coś pięknego ! Assistance można wykupić bez limitu kilometrów w Polsce. Tak więc z każdego miejsca możecie wrócić bezpiecznie do domu. Niektóre firmy nawet udostępnią wam samochód zastępczy, którym sami wrócicie do domu. Koszt takiego ubezpieczenia jest naprawdę mały. Kwota na rok wacha się od 250 zł do 500 zł. Jest uzależniona od wieku pojazdu oraz marki i wielkości.

ubezpieczenie NNW – jest to produkt dodatkowy, który także możecie dobrowolnie dokupić do waszego ubezpieczenia OC. Pełna nazwa to Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwego Wypadku. Jak sama nazwa wskazuje w momencie wystąpienia wypadku i uszkodzenia waszego ciała należą wam się pieniądze. Kwota uzależniona jest oczywiście od wielkości uszczerbku na zdrowiu.

ubezpieczenie GAP – bardzo ważne ubezpieczenie przeznaczone do ochrony wartości zakupionego pojazdu. Przydaje się przy całkowitej szkodzie pojazdu. Kto miał taką szkodę wie jaki to ból jeśli nowe auto traci bardzo szybko na swojej wartości. Dzięki temu ubezpieczeniu nie musimy się o to martwić, gdyż przez okres na jaki wykupimy ubezpieczenie mamy zapewnioną ochronę wartości pojazdu zgodnie z dokumentami zakupu. Jako ciekawostkę dodam, że ubezpieczenie można dokupić dodatkowo w trakcie posiadania pojazdu.

Mogłabym się rozpisywać o wielu produktach jakie mamy ale dłuższego artykułu nie będzie chciało wam się czytać 😊.

Serdecznie zapraszam do naszego biura Finea Finance Sp. Z o.o. przy ul. Reja 5 w Słubicach.

Chętnie wam podpowiemy w jaki sposób możecie ochronić swoje życie, zdrowie oraz majątek i pojazd.

Pozdrawiam 

                                                                                         Prezes Firmy Finea Finance Sp. Z o.o.

                                                                                           Agnieszka Kozłowska